Farma fotowoltaiczna Kostrzyn

Inwestor i wykonawcy

Arctic Paper – drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Przebieg inwestycji

wrzesień 2022 r. – planowane rozpoczęcie budowy farmy fotowoltaicznej

grudzień 2021 r. – podpisanie umowy z firmą Mazel na przygotowanie dokumentacji oraz pozwoleń

Finanse

Planowany CAPEX segmentu Energia do 2030 r. to 450 mln zł. Szacuje się, że w 2030 roku segment Energia będzie odpowiadać za około 7% przychodów grupy, przypomniano.

Budowa

Farma fotowoltaiczna będzie przyłączona do sieci dystrybucyjnej Arctic Paper Kostrzyn, która posiada koncesję na dystrybucję energii elektrycznej.

Wpływ

Planowana budowa farmy fotowoltaicznej w Kostrzynie jest kolejnym istotnym krokiem w realizacji nowej Strategii 4P Grupy Arctic Paper do roku 2030, w ramach, której obok papieru graficznego i celulozy, grupa rozwijać się będzie w segmentach opakowań i energii.

„Planujemy inwestycje w projekty OZE o łącznej zainstalowanej mocy ok. 100 MW. do roku 2030” – powiedział prezes Arctic Paper Kostrzyn Michał Jarczyński w komunikacie ISBnews.

Bibliografia

– https://inwestycje.pl/biznes/arctic-paper-zlecil-przygotowanie-budowy-instalacji-pv-o-mocy-ok-17-mw/

– https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/8314773,arctic-paper-zlecil-przygotowanie-budowy-instalacji-pv-o-mocy-ok-17-mw.htmlData ostatniej modyfikacji: 4 lutego 2022

Inwestycje