Elektrownie słoneczne Miedwie i Pompownia P1

Inwestor i wykonawcy

Inwestor:

ZWiK_logoSzczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o

 

 

Wykonawcy:

Inwestycje są realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca zajmował się projektem, budową, dostawą, montażem oraz przyłączeniem instalacji do sieci elektroenergetycznej.

 

Wykonawcą jest konsorcjum firm kierowane przez Opeus Energia Sp. z o.o. Za wybudowanie elektrowni Pompownia P1 odpowiada bezpośrednio firma Solartec a za farmę dla ZPW Miedwie firmy Opeus energia

 

opeus_logoOPEUS Energia Sp. z o.o. to dostawca kompleksowych rozwiązań w obszarze nowoczesnych i ekologicznych źródeł pozyskiwania energii.
Działalność operacyjna firmy, skoncentrowana w segmencie źródeł odnawialnych, obejmuje w szczególności optymalne rozwiązania w zakresie systemów fotowoltaicznych. Oferta Spółki, uwzgledniająca najnowsze rozwiązania techniczne, obejmuje wszystkie etapy kompleksowej obsługi inwestycji tj. zaprojektowanie optymalnego rozwiązania, ocenę ekonomiczną projektu, budowę i uruchomienie instalacji, wraz zapewnieniem obsługi serwisowej.

 

 

solartec_logoSolartec – od swojego założenia przez pracowników działu nauki i rozwoju byłej firmy Tesla w 1993 roku się spółka Solartec specjalizuje w zakresie systemów fotowoltaicznych. Oprócz produkcji ogniw fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego i paneli fotowoltaicznych firma długofalowo zajmuje się projektowaniem i realizacją kompletnych systemów fotowoltaicznych i elektrowni (PVS, PVE), dostawami paneli fotowoltaicznych i komponent, rozwiązywaniem problemów zasilania w przemyśle oraz elektryfikacją miejsc bez dostępu do energii elektrycznej.

 

Finanse

Na inwestycje ZWP Medwie uzyskano dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego o wysokości 1,85 mln PLN oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 1,03 mln PLN.

Natomiast na wykonanie Pompowni P1 uzyskano dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3,613 mln PLN oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 1,385 mln PLN.

Technologia

Łączna moc wynosi 1.45 MW.

Zainstalowano łącznie ponad 6 tysięcy sztuk modułów fotowoltaicznych.

Budowa

Farma zajmuje powierzchnię dwóch hektarów.

Bibliografia

http://zwik.szczecin.pl/
http://www.solartec.pl/
http://www.opeusenergia.pl/
http://www.bip.zwik.szczecin.pl/zamowienia/pokaz/1429

http://radioszczecin.pl/1,125561,zwik-stawia-na-energie-ze-slonca-uruchomil-farmeData ostatniej modyfikacji: 10 marca 2017

Inwestycje

Firmy i organizacje, z którymi współpracujemy

KNE-01
tt_logo_2-5cm-300dpi-01
Orlen-01
WartsilaPNG
siemens-01-01
kierunek_energetyka_pion
kierunek_chemia_pion
itc-01
politechnika-01
Meil-01